Letní tábor 2016

Tradiční akcí skautského střediska v Žatci je už desítek let letní skautský tábor. V minulých letech jsme úspěšně zrealizovali např. letní tábor Krčkovice, U Suchého dubu, v Harasově nebo V Puchverku. Letos opět navazujeme na tuto tradici!IMG_7401

Skautský tábor se mírně liší od běžných komerčních táborů. Na našem táboře neexistují žádné kuchařky a podobný placený personál. Všichni zde pracují dobrovolně a bezplatně.  Na chodu tábora se tedy podílí všichni účastníci. Například v pravidelných službách v kuchyni připravují skauti a skautky jídlo pro své kamarády, nakupují, obstarávají dřevo apod. Dále se tábor liší programem. Náš program navazuje na několikaletou celoroční činnost a zúročují se zde naučené znalosti a dovednosti za celý rok. Třetí odlišností našeho tábora je jeho přírodnější pojetí – noční hlídky, nástupy ve skautských krojích, podsadové stany, tee pee,  suché latríny, umývárky v přírodě. Letošní rok budeme také bez elektřiny.

Program tábora je připravován dlouhodobě a jeho páteří je celotáborová hra, další činností je procvičování skautských a tábornických dovedností přímo v praxi. Ostatní aktivity jsou vyplněny spoustou her a jiné zábavy.

S modrou oblohou Vás zdraví vedení tábora.

 

Termín: 1.7.-15.7.2016 (Oprava termínu!)

Místo: táborová základna Ratiboř u Žlutice

Účast je povinná!

Přihlášky je nutné odevzdat do 31. 5. 2016.

Aktuální informace budou na webu – zatec.skauting.cz

 

Pro hobity máme možnost jet pouze na jeden týden tábora, v případě zájmu napište a dle shody rodičů bychom dohodli zda první či druhý týden, upravili bychom jim program, tak aby byl zakončen slavnostním a slibovým ohněm.

Cena: 3000,- Kč

Zaplatit tábor můžete hotově na schůzce (dostanete potvrzení) nebo na bankovní účet střediska 2059771028/5500 (poznámkou /jméno účastníka), preferujeme platbu na bankovní účet.  Platit můžete  do 16. 6. 2016.

 

Tábořiště:
– podsadové stanyIMG_7913
– jídelna a kuchyň
– sociální zařízení

Odjezd: upřesníme, bude v pátek

Nákládání věcí:  upřesníme

Příjezd: upřesníme

 

Před odjezdem: musí být odevzdáno prohlášení o bezinfekčnosti, léky a přihláška na tábor

V den odjezdu: odevzdat zdravotnici léky, kartičku pojištěnce a očkovací průkaz

Potvrzení o bezinfekčnosti ke stažení

Posudek o zdravotní způsobilosti s platností 12 měsíců není potřeba (nebudeme mít více jak 30 dětí do 15 let a tudíž nejsme dle zákona zotavovací akcí)

 

Poštovní adresa: upřesníme

Storno/zrušení tábora:

Tábor se bude konat v případě minimálního počtu 20 dětí mladších 15 let. V případě poklesu přihlášených dětí budete okamžitě informování formou SMS na telefonním čísle na přihlášce na tábor. Odhlášení z tábora je možné bez sankcí, ale pouze v případě, že nedojde z tohoto důsledku ke zrušení tábora. V takovém případě by byla použita sankce ve výši 100% k úhradě storno poplatků (nájem, doprava, atd.).

 

Návštěvy na táboře:

Vzhledem ke krátké době konání tábora, návštěvy nedoporučujeme. Nechceme je zakazovat, ale počítejte s tím, že dětem je poté smutno a brečí když jim rodiče nepřijedou, přijedou a hned odjedou, sledují, jak navštěvují jiné kamarády a u starších že opravdu přijedou.

 

Vedení tábora
Martin Štíbr – hlavní vedoucí

Petr Marek, Kateřina Kubínková

Dotazy můžete řešit individuálně s vedoucím tábora  Martinem Štíbrem – 604 515 400.

 

Doporučený seznam věcí:

 

Na spaní (věci se budou používat výhradně na spaní):
teplý spací pytel
tepláková souprava
triko s dlouhým rukávem
silné a slabé ponožky

 

 

Oblečení:
skautský kroj a jednobarevné kalhoty/kraťasy
spodní prádlo
10 párů slabých ponožek
4 páry silných ponožek
2 kalhoty
1 mikina
plavky
dvoje krátké kalhoty
čepička nebo klobouk proti slunci
tepláková souprava
teplý svetr
větrovka nebo bunda s kapucí
teplejší bunda
5 triček s krátkým rukávem
pevná pláštěnka
kapesníky
nepromokavé boty nad kotníky (nejlépe holinky)
tenisky nebo kecky
1x bílé bavlněné triko (na batikování)
sandále/pantofle

 

Hygienické potřeby:
pouzdro na hygienické potřeby
kartáček a pasta na zuby
hřeben
2 ručníky
mýdlo
šampon
opalovací krém nebo mléko
brýle proti slunci


Tábornické vybavení:
karimatka
malý batůžek
kapsář
tužka
pytel na špinavé prádlo
ramínko
zavírací nůž
lžíce, lžička, vidlička, nůž, škrabka
váček na příbory
dvojitý ešus (malý, velký, poklička)
hrneček (plastový nebo plechový)
plastová láhev nebo čutora
2 utěrky
baterka s rezervní baterií
dopisní papír, obálky, známky
deník a blok
uzlovačka
KPZ
psací a kreslicí potřeby
hudební nástroj  (hraješ-li na něj)
nůžky
stezku
šátek

 

Léky, které dítě užívá s popisem pravidelnosti užití. (tyto informace předat při odjezdu na LT zdravotnici)

Doporučujeme vše sbalit do batohu nebo kufru

Nedoporučujeme: řetízky, prstýnky a velké náušnice, elektronické hry a různá „pípátka“,  větší množství peněz (nad 200 Kč), mobil

Veškeré přístroje vydávající hluk a rušící přírodu budou zabaveny a vráceny na konci tábora!