28.5.2021

Letní tábor 2024

Letní tábor

Tradiční akcí skautského střediska v Žatci je už desítky let letní skautský tábor. V minulých letech jsme úspěšně zrealizovali např. letní tábor

Jestřebka, Stříbrná, Obořice, Puchverk, Ratiboř,  Krčkovice, U Suchého dubu, v Harasově, v Nezabudicích. Letos opět navazujeme na tuto tradici!

Skautský tábor se mírně liší od běžných komerčních táborů. Na našem táboře neexistují žádné kuchařky a podobný placený personál. Všichni zde pracují dobrovolně a bezplatně.  Na chodu tábora se tedy podílí všichni účastníci. Například v pravidelných službách v kuchyni připravují skauti a skautky jídlo pro své kamarády, nakupují, obstarávají dřevo apod. Dále se tábor liší programem. Náš program navazuje na několikaletou celoroční činnost a zúročují se zde naučené znalosti a dovednosti za celý rok. Třetí odlišností našeho tábora je jeho přírodnější pojetí – noční hlídky, nástupy ve skautských krojích, podsadové stany, tee pee, suché latríny, umývárky v přírodě. Letošní rok budeme opět bez elektřiny.

Program tábora je připravován dlouhodobě a jeho páteří je celotáborová hra, další činností je procvičování skautských a tábornických dovedností přímo v praxi. Ostatní aktivity jsou vyplněny spoustou her a jinou zábav.

S modrou oblohou Vás zdraví vedení tábora.

Termín: 13.-27.7.2024

Místo: Hutě pod Třemšínem

Přihláška

Přihlášku odevzdejte v klubovnách vedoucímu schůzky, poté Vás informujeme o schválení/neschválení na základě splnění podmínek a přihlédnutí k případným omezením dle anamnézy. Informovat budeme formou sms.
Druhou podmínkou přihlášení je platba účastnického poplatku.
Pořadí přihlášek se řadí dle data odevzdání přihlášky hlavnímu vedoucímu nebo platbě za letní tábor, počet míst je omezen.

Aktuální informace budou na webu – zatec.skauting.cz

Cena:

3500,- Kč (za 1 týden)

4500,- Kč (za 2 týdny)

Zaplatit tábor můžete  na bankovní účet střediska 2059771028/5500 (poznámkou /jméno účastníka), preferujeme platbu na bankovní účet.  Platit můžete  do 14.6.2024

Tábořiště: – podsadové stany
– jídelna a kuchyň
– sociální zařízení

Doprava: vlastní

Příjezd na tábořiště upřesníme

Odjezd z tábořiště upřesníme

Při příjezdu: musí být odevzdáno prohlášení o bezinfekčnosti, léky a přihláška na tábor, odevzdat zdravotnici léky, kartičku pojištěnce a očkovací průkaz

Posudek o zdravotní způsobilosti s platností 12 měsíců není potřeba (nebudeme mít více jak 30 dětí do 15 let a tudíž nejsme dle zákona zotavovací akcí)

Poštovní adresa:

upřesníme

Storno/zrušení tábora:

• že v případě odhlášení dítěte nejméně dva měsíce před táborem se vrací celý táborový poplatek, při odhlášení alespoň jeden měsíc předem 50% poplatku, v případě kratšího období se poplatek nevrací. Pokud se dítě nemůže tábora zúčastnit z důvodu nemoci nebo úrazu, posuzují se případy individuálně.

Návštěvy na táboře:

Návštěvy na táboře nejsou povolené.

Nováčci na táboře musí splnit následující požadavky, aby mohli jet na tábor:

1. musí mít za sebou alespoň 1. ročník ZŠ
  2. absolvoval alespoň jednu akci s přespáním
  3. musí zvládat samoobslužné aktivity

Individuální požadavky na účast na táboře řešte s Lucií Kořánovou  606 285 631 (nečleni, jiné příjezdy odjezdy, atd.)

Vedení tábora
Ivana Štejnarová – hlavní vedoucí

Lukáš Marek – zástupce

Miloš Vachovec – zdravotník

Dotazy můžete řešit individuálně s vedoucím tábora Ivana Štejnarová – 604 459 696.

Doporučený seznam věcí:

Na spaní (věci se budou používat výhradně na spaní):
teplý spací pytel – tábořiště je ve vyšší nadmořské výšce, v běžném spacáku bývá dětem zima!!!
tepláková souprava
triko s dlouhým rukávem
silné a slabé ponožky

Oblečení:

skautský kroj a jednobarevné kalhoty/kraťasy
spodní prádlo
10 párů slabých ponožek
4 páry silných ponožek
2 kalhoty
1 mikina
plavky
dvoje krátké kalhoty
čepička nebo klobouk proti slunci
tepláková souprava
teplý svetr
větrovka nebo bunda s kapucí
teplejší bunda
5 triček s krátkým rukávem
pevná pláštěnka
kapesníky
nepromokavé boty nad kotníky (nejlépe holinky)
tenisky nebo kecky
1x bílé bavlněné triko (na batikování)
sandále/pantofle

Hygienické potřeby:
pouzdro na hygienické potřeby
kartáček a pasta na zuby
hřeben
2 ručníky
mýdlo
šampon
opalovací krém nebo mléko
brýle proti slunci

Tábornické vybavení:

karimatka
malý batůžek
kapsář
tužka
pytel na špinavé prádlo
ramínko
zavírací nůž
lžíce, lžička, vidlička, nůž, škrabka
váček na příbory
dvojitý ešus (malý, velký, poklička)
hrneček (plastový nebo plechový)
plastová láhev nebo čutora
2 utěrky
baterka s rezervní baterií
dopisní papír, obálky, známky
deník a blok
uzlovačka
KPZ
psací a kreslicí potřeby
hudební nástroj  (hraješ-li na něj)
nůžky
stezku
šátek

Léky, které dítě užívá s popisem pravidelnosti užití. (tyto informace předat při odjezdu na LT zdravotnici)

Doporučujeme vše sbalit do batohu nebo kufru

Nedoporučujeme: řetízky, prstýnky a velké náušnice, elektronické hry a různá „pípátka“,  větší množství peněz (nad 300 Kč), mobil (není možnost nabíjení).

Veškeré přístroje vydávající hluk a rušící přírodu budou zabaveny a vráceny na konci tábora!

Zakazujeme větší nože než kapesní nožíky!!!